Uluslararası Vizyon Üniversitesi

Türkiye Yetkili Kayıt Ofisi

Blog

Uluslararası Vizyon Üniversitesi Hakkında Bilgiler

Uluslararası Vizyon Üniversitesi Hakkında Bilgiler

Vizyon Üniversitesi Makedonya'nın Gostivar şehrinde eğitim veren bir üniversitedir. Gostivar Makedonya’da Türk nüfusun en yoğun yaşadığı kenttir. Uluslararası Vizyon Üniversitesi'nde 5 fakültede lisans ve yüksek lisans programları uygulanmaktadır. Üniversitenin Türkçe eğitim vermesi Türkiye'den pek çok öğrencinin bu üniversiteyi tercih etmesine neden olmaktadır. 

 

Türkçe Eğitim ve YÖK Tanınırlığı

Vizyon Üniversitesi kendi ülkesinde Türkçe eğitim konusunda akreditasyon alabilmiş olan ve YÖK tarafından tanınan Avrupadaki tek üniversitedir. Eğitim ve öğretim aşamalarında etik değerleri benimsemiş, toplum yararına bir sistem kurgulayan, Avrupa standartları ölçüsünde eğitim kalitesi taşıyan üniversite; her yıl yurt dışından öğrenci kabul etmektedir. Türkçe dili seçeneği ile üniversite eğitimi veren bir üniversite olan Vizyon Üniversitesi, derslerde %15 oranında İngilizce dil eğitimi de vermektedir.

 

Sadece Lise Diploman Yeterli!

Vizyon Üniversitesi'ne kayıt olabilmek için herhangi bir sınav sonucu zorunluluğu yoktur, Makedonya eğitim sistemi gereği sadece lise mezunu olan herkes üniversite eğitimi alma hakkına sahiptir. Türkiye‘den bu üniversiteye kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerin gerekli evrakları hazırlayarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Üniversite, başvuruların ardından bir mülakat düzenlemekte ve öğrencilerini bir sohbet toplantısında tanıyarak almaktadır.

 

Uygun Yaşam Koşulları

Makedonya yaşam alışkanlıkları açısından bizim kültürümüze yakın bir ülkedir. Pek çok Avrupa ve Balkan ülkesine kıyasla çok daha uygun ekonomik koşullarda yaşamak mümkündür ve bu yurt dışında eğitim almak isteyen pek çok gencin Makedonya'yı tercih etmesine neden olmaktadır. Vizyon Üniversitesi kaliteli bir eğitimi çok ekonomik koşullarda alabileceğiniz bir seçenek olarak Makedonya'nın, yıldızı parlak okullarından biri olarak öğrencilerini eğitmektedir.

Makedonya ve Ululslararası Vizyon Üniversitesi kayıt evrak listesi, Makedonya'da yaşam, konaklama seçenekleriniz  vb. konularda bilgi almak için bizimle şu numaradan iletişime geçebilirsiniz. Aşağıda yer alan iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

İletişim Formu