Uluslararası Vizyon Üniversitesi

Türkiye Yetkili Kayıt Ofisi

Blog

Uzaktan Yüksek Lisans Yapılır mı?

Uzaktan Yüksek Lisans Yapılır mı?

Ülkemizdeki birçok lisans öğrencisi, üniversiteden mezun olduktan sonra eğitimlerine yüksek lisans programlarında devam etmek isterler. Türkiye'de yüksek lisans yapabilmek için ise bazı sınavlardan yüksek puanlar almak gerekir. Oysa yurt dışında böyle bir uygulama yoktur. Herhangi bir sınava tabi olmadan, öğrenciler istedikleri programa yazılabilir. Elbette bu her ülke için geçerli değildir ancak Makedonya'da bulunan bir üniversitede herhangi bir programa kayıt olmak için bir sınava girmenize gerek yoktur. Üstelik bunu uzaktan eğitim seçeneği ile gerçekleştirebilirsiniz.

Yüksek Lisans İçin Ne Gerekiyor?

Yüksek lisans alanında eğitim almak için gerekli olan şartlardan bahsedelim önce. Lisans diplomanız, mezun olduğunuz okul önemli olmaksızın ortalamanız aşağı yukarı 2.2 civarı istenmektedir. Ayrıntılı ders ve not bilginiz, seçtiğiniz okul ve bölümün eğitim dilinde yeterlilik sertifika veya sınav notu belgeniz, profesör veya akademisyenlerden aldığınız 2 adet referans mektubunuz, özgeçmişiniz ve varsa eğer daha önce çalıştığınız yerlerden aldığınız referans mektubunuz yurt dışında yüksek lisans eğitimi almanız için gerekli olan evraklardır.

Uzaktan Yüksek Lisans Nasıl Yapılır?

Yalnızca vize ve final sınavlarına katılıp onun dışında evde, kafede veya internet bağlantısı olan herhangi bir yerde eğitim alarak diploma sahibi olma imkanı tanıyan uzaktan eğitim programlarına katılabileceğiniz en iyi okullardan biri; Uluslararası Vizyon Üniversitesi'dir. Uzaktan eğitim sayesinde Makedonya'da sürekli bulunmanıza gerek yoktur. Dolayısıyla yurt dışında uzaktan eğitim ile yüksek lisans eğitimine kayıt olmak, özellikle çalışan ve iş hayatından kopamayan kişiler için oldukça uygun bir seçenektir.

Vizyon Üniversitesi Hakkında

Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Makedonya’nın Gostivar şehrinde bulunan Türkçe eğitim veren bir kurumdur. Gostivar aynı zamanda Türk yoğunluğunun olduğu bir şehirdir. Öğrenciler buradayken asla yabancılık çekmezler. Üniversite, YÖK tarafından tanınmıştır, dolayısıyla mezun olduktan sonra denklik avantajı bulunmaktadır. 

Uluslararası Vizyon Üniversitesi’nde Mimarlık, Psikoloji, Hukuk, İktisat ve Bilişim Mühendisliği alanlarında eğitim alabilirsiniz. 

Uzaktan yüksek lisans eğitimi almak için daha ayrıntılı bilgi istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz bize online iletişim formundan ya da telefondan ulaşabilirsiniz. Ya da dilerseniz Ankara, İstanbul, İzmir ve Urla'daki ofislerimizi ziyaret ederek yüz yüze bilgi alabilirsiniz.

İletişim Formu