Uluslararası Vizyon Üniversitesi

Türkiye Yetkili Kayıt Ofisi

Hakkında

Üniversitemiz

Üniversitemiz

Uluslararası Vizyon Üniversitesi, 2014 yılında Makedonya‘nın Gostivar şehrinde kurulmuştur. Gostivar, Türk nüfusun yoğunlukta olduğu ve Türkçe dilinin oldukça yaygın konuşulduğu bir yerdir. Üniversitemiz bünyesinde eğitim almaya karar veren Türk öğrenciler, hem şehrimizde hem de üniversitemiz bünyesinde yabancılık çekmeyecektir.

 

Uluslararası Vizyon Üniversitesi, Türkçe eğitim akreditasyonuna sahip olan bir eğitim kurumu olup bu bakımdan Avrupa’da tektir. Ayrıca Türkiye dışında Türkçe eğitim veren ilk üniversitedir. Eğitim programları ve müfredat, Bologna sürecine ve Türkiye‘de eğitim veren üniversite ders programlarına uygun olarak hazırlanmıştır.

 

Uluslararası Vizyon Üniversitesi, toplamda 5 fakültede lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve doktora ve uzaktan programlarında eğitim vermektedir. Üniversitenin fakülteleri arasında Hukuk, İktisat, Mimarlık, Psikoloji ve Bilişim Mühendisliği fakülteleri yer almaktadır. Ayrıca kurumun tüm bölümlerinde YÖK denkliği avantajı bulunmaktadır. Dolayısıyla üniversitemizden mezun olan Türk öğrencilerimiz, dilerlerse Türkiye'de kendi mesleklerini icra edebilme avantajına sahiptir.

 

Uluslararası Vizyon Üniversitesi'nin hem Türkiye’de bulunan üniversiteler ile, hem de uluslararası birçok üniversite ile iş birliği bulunmaktadır. 

İletişim Formu